Budućnost dobila crnogorski derbi

Košarkaši Budućnosti Voli nisu dozvolili iznenađenje u crnogorskom derbiju u okviru šeste runde ABA lige.

Podgoričani su pred svojim navijačima savladali Mornar 85:69, upisali peti ovosezonski trijumf i ostali u vrhu regionalnog takmičenja.

Tim Mihaila Pavićevića, s druge strane, ostaje na začelju tabele i na prvu pobjedu u ABA ligi će i dalje morati da čeka.

Nakon izjednačene borbe u prvom poluvremenu, Budućnost Voli je na isteku treće četvrtine imala dvocifrenu prednost.

Održavali su “plavi” visoku razliku, ne dopustivši Baranima da “zakuvaju” situaciju na parketu.

Igrač utakmice bio je Marko Jagodić Kuridža. Krilni centar Podgoričana postigao je 17 poena uz sedam skokova.

Edin Atić dao je 12, Džastin Kobs 11, a po 10 Petar Popović, Denis Sili i Igor Drobnjak.

Kod Mornara, 12 poena Korija Dejvisa, 11 Tejlora Smita, te 10 Treja Luisa.

Budućnost Voli u narednom kolu, 7. novembra, gostuje Megi, dok će dan ranije Mornar odmjeriti snage sa Igokeom.