Crna Gora sigurna protiv Gruzije: „Ajkule“ slavile 14:11

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore dobila je danas Gruziju 14:11 u utakmici prvog kola A grupe Evropskog prvenstva u Splitu.

Jedan od najbitnijih mečeva našeg tima u grupi, zbog toga što smo pobjedom gotovo izvjesno obezbijedili drugo mjesto (kvalitet Slovačke je ispod ostatka grupe).

Ekipa Vladimira Gojkovića je imala sjajno prvo poluvrijeme. Bio je to na momente atomski vaterpolo, brzi napadi, odlična odbrana. Vidi se odmah i koliko nam znači povratak Alekse Ukropine. Gruzija je mahom do golova dolazila u trenucima kada je imala igrača više.

Nakon prve dvije četvrtine uslijedio je pad koncetracije „ajkula“. Punih šest minuta smo bili bez gola, a protivnik je uspio da se približi samo na gol zaostatka i napadom za izjednačenje. Ipak u posljednja dva minuta, prava rapsodija naših momaka, koja je započela golom Perkovića, da bi potom Averka, Spaić i ponovo Averka iz peterca odveli meč u „mirne vode“.

U posljednjoj dionici je opao intezitet meča, pa su Gruzini uspjeli da smanje i na kraju završe sa tri gola zaostatka, što je šteta zbog eventualne gol razlike sa Italijanima.

Svakako dobra utakmica našeg tima, bitna pobjeda, sa osminom finala sa druge pozicije „u džepu“. Ostaje da se vidi rasplet grupe sa jakom Italijom, i mogu li Gojkovićevi momci da iznenade svjetskog vicešampiona.

TOK MEČA

4. četvrtina

8. minut gol Crna Gora – Grizija 14:11

Ponovo Jelača precizan, to je peti gol za naturalizovanog Gruzina

7. minut gol Crna Gora – Gruzija 14:10

Igrač više za Gruziju, Jelača ponovo precizan iz takve situacije

7. minut

U kratkom periodu dva napada naših preko Averke, ali oba puta naš vaterpolista nije bio precizan. To su mu ujedno i prvi promašaji  na ovom meču.

6. minut

Lijep pokušaj Banićevića, da iz relativno male blizine lobuje golmana ali pogođena je prečka

4. minut GOL Crna Gora – Gruzija 14:9

Ukropina daje sjajan dijagonalni pas za Matkovića, a novi igrač Barselonete lagano postiže gol

3. minut

Igrač više za našu ekipu, ali Ukropina nije bio precizan.

3. minut gol Crna Gora-Gruzija 13:9

Bitatze prvim golom na meču smanjuje zaostatak za Gruziju.

3. minut

Popadić faulira Sarića (treće iskljućenje i kraj meča za njega) i pravi drugi peterac za Gruziju. Vasić šutira, ali Dejan Lazović brani udarac gruzijskog reprezentativca.

2. minut

Petković sjajnom reakcijom siječe napad Gruzije. Banićević na drugoj strani pravi drugi kontra faul zaredom.

1. minut

Osvajamo loptu preko Averke, ali pravimo kontra faul. Jovan Sarić je sa druge strane blokiran.

3. Četvrtina Crna Gora – Gruzija 13:8

8. minut GOL Crna Gora – Gruzija 13:8

Kakva igra „ajkula“ u zadnjih tri minuta. Radović pronalazi Perkovića koji je fauliran za peterac. Averka preuzima odgovornost i četvrtim golom vodi našu ekipu do najveće prednosti na ovom meču od pet golova razlike

7. minut GOL Crna Gora – Gruzija 12:8

Ponovo sjajna odbrana naših. Napad nakon toga dobijamo igrača više, i Spaić odmah pogađa. Vratili su se naše momci na prednost sa kraja poluvremena.

7. minut GOL Crna Gora – Gruzija 11:8

Nakon odbrane naše ekipe, Konstantin Averka pogađa projektil sa velike udaljenosti.

6. minut GOL Crna Gora – Gruzija 10:8

Konačno naši momci su se trgnuli. Nakon blokade koju smo imali u par napada, Perković pogađa sa igračem više.

Prvi gol u drugom poluvremenu nakon šest minuta igre za naše momke.

5. minut Crna Gora – Gruzija 9:8

Obostrano isključenje i našeg Popadića i Vasića.  Lazović ponovo brani. Taman kada je izgledalo da smo se odbranili, Banićević pravi faul za prvi peterac na meču.  Jovan Sarić pogađa.

4. minut gol Crna Gora – Gruzija 9:7

Novi igrač više za Gruziju. Lazović brani udarac Vapenskog, lopta se odbija do Vasića koji pronalazi Šušišvilija za novi gol, ponovo sa igračem više.

3. minut

Obije ekipe su bile sa malo sporijim napadima, koje nisu iskoristili

2.minut

Spaić je iznudio isključenje, ali Ukropina je blokiran, lopta i dalje za naše, ali ponovo pogađamo prečku. Ovoga puta to radi Đurđić.

1. minut gol Crna Gora-Gruzija 6:9

Šušiašvili osvaja loptu na plivanju protiv Averke.  Murišić je isključen a Vapenski pogađa.

2. Četvrtina Crna Gora – Gruzija 5:9

8. minut gol Crna Gora – Gruzija 5:9

Igrač više za Gruziju. nakon isključenja Radovića. Lazović je skupio devetu odbranu, ali Vapenski pogađa nakon toga.

6. minut GOL Crna Gora – Gruzija 4:9

Aleksa Ukropina iskorištava prostor koji je izborio nakon dobrog protoka lopte naše reprezentacije, i pogađa drugi put na meču.

6. minut

Spaić je izborio igrača više, ali Ukropina pogađa okvir gola. To je treći put u manje od dva minuta da „ajkule“ pogađaju okvir.

5. minut

Ponovo dobra odbrana Gojkovićevih momaka, ali Petković u narednom napadu pogađa prečku.

4. minut GOL Crna Gora – Gruzija 8:4

Dobra odbrana naših, i u idućem napadu dobijamo igrača više. Ekspresno postižemo gol za četiri gola prednosti. Precizan je bio Spaić.

3. minut GOL Crna Gora – Gruzija 7:4

Marko Petković pogađa odmah u narednom napadu, ponovo imamo tri gola prednosti.

3. minut gol Crna Gora – Gruzija 6:4

Igrač više za Gruziju, i ponovo Marko Jelača precizan.

2. minut

Nakon dobre odbrane „Ajkula“, Ukropina je probao svoju ljevicu, ali je šut ipak izblokiran.

1. minut GOL Crna Gora – Gruzija 6:3

Osvajamo loptu na plivanju. Perković je odmah izborio isključenje, koje je pratilo još jedno.  Averka pogađa i iskorištava prednost od dva igrača više.

1. Četvrtina Crna Gora – Gruzija 5:3

8. minut

Vlado Popadić je zaradio isključenje zbog odbrane sa dvije ruke, ali naši se brane dobrom odbranom Lazića.

6.minut GOL Crna Gora – Gruzija 5:3

Bogdan Đurđić se sjajno izdigao i visokim šutem pogodio za novih dva gola razlike.

6.minut gol Crna Gora – Gruzija 4:3

Averka je sada zaradio isključenje, a Gruzini preko Jelače u prvoj sekundi nakon toga pogađaju.

5. minut GOL Crna Gora – Gruzija 4:2

Sjajna odbrana našeg tima,  i Averka pogađa iz dobre pozicije.

5. minut GOL Crna Gora – Gruzija 3:2

Averka pronalazi Perkovića, a naš centar šraubom pogađa

4. minut gol Crna Gora – Gruzija 2:2

Grizija je imala dva igrača više i Boris Vapenski pogađa za novo izjednačenje.

3. minut GOL Crna Gora – Gruzija 2:1

Lijepa akcija naše ekipe. Vasilije Radović je sjajno uposlio Marka Petkovića koji pogađa-

2.minut gol Crna Gora – Gruzija 1:1

Gruzija ekspresno uzvraća preko Jelače

2.minut GOL Crna Gora – Gruzija 1:0

Ukropina postiže gol sa svoje pozicije.

1. minut

Gruzija osvaja prvu loptu, ali Lazović brani na početku.

Ekipa Vladimira Gojkovića je u Split stigla sa najmlađom reprezentacijom na turniru, a u našoj grupi sem Gruzije nalaze se Italija i Slovačka.

Prvoplasirana selekcija će izboriti plasman u četvrtfinale, dok će reprezentacije koje budu na drugom i trećem mjestu, igrati u osmini finala.

Crnogorski vaterpolo u Splitu predstavljaće Dejan Lazović, Luka Murišić, Vasilije Radović, Kanstantsin Averka, Dušan Banićević, Vlado Popadić, Miroslav Perković, Bogdan Đurđić, Aleksa Ukropina, Vladan Spaić, Dušan Matković, Marko Petković, Petar Tešanović, Marko Mršić i Jovan Vujović.