FK Podgorica- FK Mornar 1:1

Podgorica i Mornar imali su iz različitih ambicija istu želju – da pobjedom prekinu loš niz i najave bolje dane. Ali, remi u Lješkopolju (1:1) označio je produžetak agonije domaćina, koji je vezao šesti meč bez trijumfa i još je bez pobjede na svom terenu ove sezone, dok je Mornar dodao na svoj konto četvrti susret u nizu u kojem nije stigao do cijelog plijena.

Sam početak meča nagovijestio je da će se gledati tvrd meč, sa možda ne previše šansi i da može jedan gol odlučiti sve, a onda se ispostavilo da su dva prekida bila dovoljna za remi. Mornar je bio ofanzivniji, za razliku od prethodnog meča, Slavoljub Bubanja počeo je sa Škrijeljem, ali i u napadu sa visokim Bađijem. Barani su pravili pritisak i već u 40. sekundi mogli do gola, ali nakon dobrog prodora Stevanovića, Senegalac u redovima gostiju nije dobro zahvatio loptu.

Sa druge strane Podgorica je imala malo prostora da bi napravila nešto ozbiljnije. Sredina terena pripala je gostima, koji su imali pouzdanog Kaluđerovića i Sekulovića, koji su sve ,,čistili“, uz pravu ,,radilicu“ Škrijelja, koji je bio opet nezadrživ. Ali, upravo Škrijelj nije bio precizan sredinom prvog dijela, a i pored pune ofanzive i ne naročito velikih šansi Mornara, Podgorica je neočekivano prva stigla do prednosti. Boljević je izveo prekid, Vujović glavom iz kaznenog udarca dobro šutirao i matirao Baltića – 1:0.

Bio je to šok za goste, ali su uzvratili ekspresno. Prvo je Sekulović sa ivice kaznenog prostora pokušao, ali je Ivezić skrenuo loptu u korner, da bi u 45. minutu, nakon faula Boljevića i prekida kojeg je izveo Ćetkovića, Pajović po zemlji poslao loptu u dalji ugao i matirao Ivezića – 1:1.

Bio je to idealan trenutak za Mornar, koji je opet ,,oživio“ nadu da može u nastavku da igra na pobjedu, a najveću šansu propustio je Sekulović u 55. minutu kada je pogodio stativu, te u četvrtom minutu sudijske nadoknade, nakon kontre gostiju, idealnog centaršuta sa desne strane, Poček je bio u prilici, ali su defanzivci domaćih u posljednjem trenutku uspjeli da loptu skrenu u korner. I, nakon ubačene lopte, Kajević je imao zicer, ali Mornar po ko zna koji put nije imao sreće… Podgorica je čekala svoju šansu, a najbolju nije iskoristio Vujović u 86. minutu, kada je slabo šutirao, pa nije ni bilo opasnosti za čuvara mreže Barana.