Mornar bolji od Primorske

Mornar je uspješno odradio obavezni dio zadatka protiv Primorske u 15. kolu ABA lige.

Slovenački šampion savladan je sa 15 poena razlike i ostaje žal samo zbog toga što nije sačuvan višak od 19 poena s kojim se ušlo završnicu a koji bi „Ponosu bara“ garantovao bolju poziciju na tabeli u slučaju da sezonu završi sa istim skorom kao ekipa iz Kopra, s obzirom da je u prvom meču Primorska slavila sa 18 poena razlike.

Početak meča obilježio je fantastičnom epizodom Uroš Luković – centar Mornara je za 5 minuta ubacio 11 poena pogodivši svih šest šuteva a kada je otišao na predah na semaforu je stajao rezultat 17:5.

Nakon Lukovićevog blic kriga, Barani su dvocifreno vođstvo održavali trojkama u čemu je prednjačio Nidam sa šest pogodaka iz 10 pokušaja iza 6,75 u koje se ubraja i očajnički na 0,5 sekundi prije kraja kojim je pokušao da iz nemoguće pozicije vrati Mornaru prednost od 18 poena.

Gosti su u drugom poluvremenu uspjeli da zaprijete u finišu treće dionice, nepuna tri minuta nakon što je domaćin poveo sa 17 poena razlike. Serijom 13-2 Primorska se spustila do samo 6 poena minusa ali je Mornar odmah uzvratio i poslednji kvartal dočekao sa dvocifrenim viškom.

Pobjednik je bio poznat tri minuta prije kraja kada je Nidam trojkom podigao razilku na 19 poena (93:74). U finišu je, međutim, domaćinu nedostajalo koncentracije da sačuva razliku ubjedljiviju od one kojom su poraženi u Kopru.

Imao sam najviše problema kako da pripremim igrače da ne uknjiže ovu pobjedu u svojim glavama prije nego izađemo na teren. Znamo da je Primorska pretrpjela velike promjene. Zbog problema koje je imala u klubu ostali su bez najboljih igrača. Međutim, to je ekipa koja igra 40 minuta, igrači koji su ostali preuzeli su odgovornost, igraju rasterećeno jer su obezbijedili opstanak, nemaju bilo kakav pritisak. Takve ekipe su najopasnije. U prošlom kolu bili su na pragu pobjede protiv Budućnosti. I to je bio moj najveći problem, da eventualno ne potcijenimo Primorsku. U većem dijelu smo dobro funkcionisali, ali pokazali smo jednu stvar koja mi se uopšte ne dopada – čim smo pravili malo veću razliku, dolazilo je do opuštanja, i u odbrani i u napadu. Tako da smo gostima nekliko puta davali šansu da se vrate u meč. To je ono što ne volim. Želim da konstantnost u igri bude svih 40 minuta. Istina, to je lakše reći nego ostvariti. Generalno, odigrali smo jednu dobru utakmicu, znali smo odakle nam prijeti najveća opasnost, znali smo i kako da napadamo, dali smo 99 poena. Milo mi je što su se neki igrači vratili poslije nekih kriznih perioda. Jer, što nas više bude u funkciji, bićemo bolji kao ekipa“, izjavio je na konferenciji za medije nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.

Mornar – Primorska 99:84 (30:23, 23:19, 18:19, 28:23)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 1,000 Sudije: Marko Juras, Jakub Zamojski, Radoš Savović

ŠUT ZA TRI: Mornar 17/38, Primorska 7/27,
SLOBODNA BACANJA: Mornar 18/26, Primorska 11/13,
SKOKOVI: Mornar 23+6, Primorska 26+13,
ASISTENCIJE: Mornar 16, Primorska 15,
UKRADENE LOPTE: Mornar 9, Primorska 7,
IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 10, Primorska 17,
BLOKADE: Mornar 5, Primorska 1,

Mornar: Pulen 17 (4/9 za tri, 5as, 3ukr.l), Nidam 22 (6/10 za tri, 3sk, 6as), Šehović 5 (8sk), Pavić 3, Begić, Vujošević 2, Pavićević, Voler 14, Markota 5 (5sk), Vranješ 8, Bjelica 5, Luković 16 (6sk, 3as, 4bl).

Primorksa: Gibs 9, Hrovat, Barič 12, Kosi, Lazić 23, Hodžić 3, Dimec 17, Nemanič 3, Luković 10, Vončina 5.