Mornar nemoćan u Pragu

Mornar nije uspio da prekine seriju poraza u FIBA ligi šampiona na gostovanju češkom Nimburku.

Na takav epilog umnogome je uticao veoma loš start Barana koji su prvi koš iz igre postigli tek u 6. minutu

Mornar je nakon 9. minuta igre u Kralovka arena u Pragu gubio 24:6 i činilo se da će to biti najslabije izdanje Barana ove sezone u FIBA ligi šampiona.

Voler i Pulen su u završnici prve četvrtine trojkama najavili bolji otpor svog tima u nastavku meča što se i obistinilo u 2. kvartalu u kojem je Mornar uhvatio priključak na 20 sekundi prije poluvremena (40:36).

Od 26. minuta, međutim, domaćin se vratio u dvocifreno vođstvo koje je potom održavao do kraja, iskoristivši podignutu “bijelu zastavicu” rivala da podigne razliku na kraju na 17 poena.

Nimburk – Mornar 91:74 (24:14, 19:22, 26:22, 22:16)

NIMBURK: Buker 11, Benda 4, Pumprla, Peterka, Boharčik 15, Dalton 15, Almeida 2, Kriz, Rogić 2, Hankins 14, Hruban 28, Šafarčik,

MORNAR: Pulen 17 (4as), Nidam 9 (3sk, 2as), Šehović, Mugoša, Ros 5 (2sk,2as), Begić, Vujošević 2 (7sk), Voler 17 (3sk), Markota 5 (4sk), Vranješ, Bjelica 12 (8sk), Luković 7 (3sk, 3bl).