Mornar pokazao pravo lice u Železniku!

Probuđeni u odbrani, borbeni i fokusirani – mogao bi da bude rezime igre Mornara na gostovanju FMP-u, na kojem je zabilježena, malo je reći, važna pobjeda.

Ovaj utisak ne može da pokvari ni činjenica da su izabranici Mihaila Pavićevića za 43 sekunde u završnici primili 12 poena i tako doveli u pitanje pobjedu u Železniku. Jer, počev od 1,02 do 19 sekundi prije kraja domaćin je pogodio četiri trojke iz isto toliko šuteva nakon ne baš sjajne šuterske noći.

Ako se izuzme ovaj period, u kojem je fortuna svom silinom napunila jedra FMP-a, barskom ABA ligašu gotovo da se nam šta zamjeriti na prikazanoj igri, što je, uostalom, potvrdilo i kretanje rezultata: Mornar je od 5. minuta do kraja meča konstantno bio u vođstvu, uglavnom dvocifrenom, koje je u jednom trenutku dostiglo i 16 poena razlike!

Do poslednjeg minuta, Barani su uspjeli da odbiju sve napade domaćina, pa i onaj započet sredinom završne četvrtine kada su preko tri minuta bio bez poena. Činilo se da će trojka Vranješa na 1:41 prije kraja uz pogođeno dodatno bacanje (68:77), biti dovoljna Mornaru da do pobjede stigne bez drame, ali su domaći u poslednjem naletu pogađali
sve što bi šutnuli.

Uprkos nevjerovatnoj seriji trojki domaćina u završnici, meč je završen pobjedom tima koji je zaslužio da slavi. S obzirom na pristup igri u Železniku, čini se da je Mornar večeras pronašao recept za pobjede i u nastavku sezone.

Barane protiv FMP-a, naime, nije služio šut sa distance, ali su iz dobre odbrane dolazili do lakih poena kojima su to kompenzovali. Odlično je svoj dio posla u Beogradu odradio Nikola Rebić (16 poena, 8 asistencija, 3 uhvaćene lopte), tako da se nije osjetio odlazak Bobija Brauna. Siguran je u oba pravca, naročito odbrani, bio Uroš Luković (9 poena, 6 skokova, 4 blokade), koji je gotovo sve poene postigao brutalnim zakucavanjima. Vranješ je pogađao kada je bilo najpotrebnije a odličnu rolu imao je i Đorđe Drenovac.

Veoma dobru epizodu imao je i Marko Mijović koji je pogdio važne poene u poslednjoj četvrtini, kao i Landing Sane kojeg nije išao šut ali jesu skokovi u prelomnim trenucima meča.

FMP – Mornar 82:84 (14:23, 15:18, 24:23, 29:20)

DVORANA: FMP, GLEDALACA: 300 SUDIJE: Saša Pukl, Tomislav Hordov, Ivan Stefanović

ŠUT ZA TRI POENA: FMP 11/26, Mornar 9/32
SLOBODNA BACANJA: FMP 13/19, Mornar 11/19
SKOKOVI: FMP 28+9, Mornar 22+9,
ASISTENCIJE: FMP 21, Mornar 20,
UKRADENE LOPTE: FMP 5, Mornar 11,
IZGUBLJENE LOPTE: FMP 16, Mornar 8,
BLOKADE: FMP 2, Mornar 5,

FMP: Rebec 14, Rit 7, Paunović, Uskoković 1, Jeremić 18, Momirov 5, Apić 24, Pot 8, Bursać 4, Šešlija, Marzet 1, Đorđević.

Mornar: Mićović 10 (1/7 za tri, 2sk,2as), Mijović 7 81/2 za tri, 3sk, 2as), Drenovac 15 (2/3 za tri, 2sk, 1as, 2 ukr.l.), Pavić, Vujošević, Pavićević, Voler, Sane 8 (5/1 za tri, 7sk, 3as,3ukr.l), Vranješ 19 (3/10 za tri, 5sk,1as, 3ukr.l.), Rebić 16 (2/1 za tri, 3sk, 8as, 1ukr.l.), Luković 9 (6sk, 4bl).