Mornar poražen u Beogradu

Košarkaši Partizana na nesvakidašnji način savladali su Mornar u „Pioniru“ sa 75:73 (18:14, 20:15, 17:24, 20:20) u 14. kolu ABA lige, pogotkom Džoka Lendejla na 0,04 do kraja meča, nakon drugog promašenog bacanja Aleksa Renfroa.

Crno-bijeli su bolje otvorili duel, pogotovo jer je Aleksej Nikolić bio izuzetno raspoložen postigavši tri trojke iz četiri pokušaja u prvom dijelu uvodne četvrtine.

Ipak, nisu mnogo zaostajali ni gosti, koje je predvodio Voler, sa veoma sličnim košgeterskim učinkom.

Druga četvrtina je takođe pripala domaćem kolektivu. Mornar je uspio da pogodi samo dvije trojke iz 12 pokušaja, a prednost domaćih iznosila je i više od 10 poena u nekoliko navrata, da bi prvo poluvrijeme bilo zaključeno sa 38:29 u korist Partizana.

Dobro je Mornar otvorio treći period, došao na minus 3, ali se Partizan opet trgao i vratio plus 9. Igralo se u talasima u trećem periodu, crnogorski šampion je opet zaprijetio, a onda u samom finišu četvrtine došao i do poravnanja 53:53, ali je Lendejl pogodio i domaći su u posljednji period ušli sa vođstvom 55:53.

Uslijedila je neizvjesna posljednja četvrtina u kojoj su Barani opet stigli do poravnanja, a onda i do vođstva 60:59. Tu se Barani nisu zaustavili, već u potpunosti pritisli bezidejni Partizan koji nije mogao ništa da pogodi. Imali su u jednom momentu i plus sedam, ali se Partizan vratio najviše zahvaljujući Aleksu Renfrou koji je pogodio trojku na nešto više od minut do kraja.

Ipak, uslijedila je nevjerovatna završnica u kojoj je Partizan slavio nakon promašaja slobodnog bacanja Renfroa i to zahvaljujući Džoku Lendejlu.

PARTIZAN: N. Janković, Pejdž 5 (2sk, 3as), Si 2, Marinković (trojke 0/6), Veličković 2 (3sk), Pecarski, Zagorac 6 (4sk), Renfro 18 (trojke 5/7, 7sk, 5as), S. Janković 11 (2sk, 2as, 3izg), Lendejl 12 (6sk, 2as), Gagić 8 (6sk), Nikolić 11 (trojke 3/10, 4as).

MORNAR: Grant 5, Mićović 4, Mijović 3 (3ukr), Drenovac 8 (3izg), Pavić, Vujošević, Pavićević, Voler 24 (trojke 4/10, 6sk, 2as), Sane 9 (trojke 2/2, 6sk, 3ukr, 3izg), Rebić 12 (5sk, 3as, 3izg), Luković 8 (6sk, 3blk).