Mornar savladao Budućnost

Košarkaši Mornara pobijedili su poslije produžetka Budućnosti Voli 85:82 u petom kolu Evrokupa.

Sjajan meč u nažalost praznoj “Topolici” odlučio je Ajzea Vajthed trojkom u posljednjoj sekundi produžetka.

Budućnost Voli nije iskoristila činjenicu da je Mornar igrao oslabljen jer zbog koronavirusa u timu nije bilo Nidama, Bjelica i Lazića, kao i Pavića, koji je “pao” na doping kontroli.

Poslije izjednačenog poluvremena nakon kojeg je ekipa iz Podgorice imala tri poena prednosti, u nastavku se igralo u serijama.

Mornar je poslije perioda u kojem je postigao 16, a primio četiri poena imao plus devet na polovini posljednje četvrtine.

Međutim, uzvratila je ekipa Petra Mijovića sa 13:2, kada se razigrao Nikola Ivanović.

Uslijedila je dramatična završnica u kojoj posljednji napad Budućnosti Voli nije realizovao Džastin Kobs.

Tokom produžetka je prednost prelazila sa jedne na drugu stranu, posljednji napad za Budućnost u dodatnih pet minuta nije uspješno završio Ivanović, dok je Mornar nakon toga na opisan način došao do trijumfa.

Obje ekipe nakon pet kola Evrokupa imaju po tri pobjede i dva poraza.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je sa 23 poena Pulen, 18 je upisao Vajthed, a 13 Gebrijel.

U sastavu iz Podgorice 15 poena Edžima, 13 Rida, po 12 Ivanovića i kapitena Šehovića.

U sljedećem kolu 3. novembra Budućnost Voli gostovaće Breši, dok će Mornar dočekati Ulm.