Mornar slomio Cibonu u Zagrebu

Košarkaši Moranara odlično su otvorili sezonu u ABA ligi. Barani su kao gosti pobjedili Cibonu u Zagrebu sa 92:88

Najefikasniji u sastavu Mornara, koji je bio oslabljen neigranjem Nemanje Vranješa i Vukote Pavića, bili su Džejkob Pulen sa 21-im, Damir Markota i Milko Bjelica sa po 18, Antabia Voler sa 13. Derek Nidam je imao osam poena, šest skokova i osam asistencija. Kod Cibone, raspoloženi za igru u napadu, bili su Šejn Gibson sa 17, Filip Bundović sa 14, Matic Rebec sa 12, koliko je postigao i Marko Ramljak.

Okršaj u Zagrebu donio je kao što se i očekivalo veliku borbu. Mornar je bolje otvorio meč. Kontrolisao je dešavanja na parketu tokom prve deonice koju je dobio sa 19:14. Djelovalo je u tim momentima da bi Barani mogli relativno lako da stignu do pobjede, ali ništa od toga.

Cibona je u nastavku zaigrala daleko bolje i agresivnije u oba pravca. Zagrepčani su pogađali za tri poena kao na filmskoj traci, umješno su kažnjavli greške Barana da stignu do lakih poena, pa su na poluvremenu vodili sa 43:39.

Cibona je u režiji Šejna Gibsona, Matica Rebeca i Filipa Bundovića ljubomorno čuvala stečeni kapital tokom treće deonice, dok su Barane u egalu i u igri, održavali Damir Markota, Milko Bjelica i Džejkob Pulen. Kada se pomenutom triju pridružio i Antabija Taj Voler, koji je u trećem kvartalu ubacio 13 poena, Mornar je uoči poslednje četvrtine vodio sa 69:67.

Izabranici Mihaila Pavićevića su dodali gas na početku poslednjeg kvartala. Odbrana je bila mnogo agresivnija, Nidam, Markota i Pulen su nalazili rješenja u napadu, pa je na semaforu pisalo 81:71 za tim iz Bara. Cibona se nije predavala, uspjela je da svede deficit na pet poena, propustila je dva napada, a kazna je stigla u vidu trojke Dereka Nidama, zatim i sjajne asistencije ka Bjelici koji je pogodio sa 86:76.
Pitanje pobjednika je bilo riješeno. U narednom kolu ABA lige, Mornar će ugostiti Igokeu, a Cibona gostuje Cedevita Olimpiji.