Novi poraz Mornara, Igokea odnijela bodove iz Bara

Košarkaši Mornara izgubili su u Baru od Igokee 103:97 u posljednjem susretu devetog kola ABA lige.

Ekipa Mihaila Pavićevića je upisala peti uzastopni neuspjeh u regionalnom takmičenju i ostala na začelju tabele sa učinkom 2-7.

Vrlo uzbudljiv duel u Topolici riješen je u posljednjem minutu, u koji se ušlo pri neriješenom rezultatu (92:92). Vuk Radivojević je zatim pogodio trojku, a istom mjerom nije uspio da uzvrati Bronson Kejnig, nakon čega je klub iz Laktaša kroz sigurno izvođenje penala došao do četvrtog trijumfa u sezoni.

Zasluženo je Igokea došla do bodova, pošto je sve vrijeme bila u rezultatskoj prednosti. Na poluvremenu je četa Žarka Milakovića vodila 54:42, ali je Mornar serijom 12:0 otvorio treći period i došao do izjednačenja.

Odlijepila se ponovo Igokea na dvocifrenu razliku u 35. minutu poslije trojke Radivojevića (74:84), ali su Barani na krilima Bobija Brauna došli do potpunog preokreta i vođstva 90:87, tek drugog u čitavom meču.

Na nesreću po domaće, Tomislav Zubčić i saigrači nisu gubili glavu, pa su kroz opisanu završnicu došli do pobjede kojom su izbili na sedmu poziciju regionalnog takmičenja.

Braun je posljednji meč u dresu crnogorskog šampiona završio sa 21 poenom (19 u drugom poluvremenu). Nemanja Vranješ se probudio i ubacio 20, dok je Kejnig dodao 17.

U redovima pobjedničke ekipe istakli su se Zubčić sa 23 i Oliver Lafajet sa 20 pogodaka.