Poraz Mornara u Viljnusu

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Viljnusu od litvanskog Ritasa 71:67, u utakmici posljednjeg, desetog kola D grupe Eurokupa.

Mornar je u svom poslednjem meču ove sezone u Eurokupu, na gostovanju Ritasu, prikazao možda i najbolju defanzivnu partiju u tekućem takmičarskom ciklusu ali to nije bilo dovoljno za trijumf u Viljnusu.

Šampion Crne Gore bio je konstantno u vođstvu od 15. do 35. minuta, koje je u dostizalo i 8 poena, ali je u završnom periodu imao period od gotovo 8 minuta bez postignutog koša za koji je i kažnjen porazom.

Do završnice prvog poluvremena gledana je potuno izjednačena igra tokom koje nijedna ekipa nije imala vođstvo veće od tri poena, da bi se u poslednja dva minuta Mornar koševima Lukovića odlijepio na 6 poena razlike (31:37).

U 25. minutu Barani su digli razliku i na 48:40 ali je domaćin spriječio veći bijeg. Od 32. minuta i rezultata 56:58 do poslednjeg minuta gosti nisu postigli ni koš a za to vrijeme primili su 8 (64:58).

Uprkos tome, Mornar je imao šansu da preokrene rezultat je je 58 sekundi prije kraja Voler pogodio trojku (64:61), kao i Vranješ na 5 sekundi prije kraja (69:67). Domaćin, međutim, nije griješio u završnici sa penala pa su Barani ostali bez prilike da u fotofinišu preokrenu.

Pogleda na statistiku otkriva možda i ključni razlog nenaplaćene dobre odbrane Mornara u Viljnusu – izabranici Mihaila Pavićevića imali su čak 19 izgubljenih lopti (spram 7 domaćina)…

Ritas – Mornar 71:67 (17:15, 14:22, 20:17, 19:13)

ŠUT ZA TRI: Ritas 4/27, Mornar 7/26
SLOBODNA BACANJA: Ritas 15/21, Mornar 14/18,
SKOKOVI: Ritas 23+7, Mornar 31+9
ASISTENCIJA: Ritas 16, Mornar 17
UKRADENE LOPTE: Ritas 14, Mornar 4,
IZGUBLJENE LOPTE: Ritas 7, Mornar 19

Dvorana: Simens arena Gledalaca: 3,246 Sudije: Zamojski, Radojković, Ovinov

Ritas: Sirvidis, Suton 8, Stipčević, Pilauskas 2, Sili 8, Ehodas 23, Girdziunas 14, Bendzius 10, Blažević 2, Butkevičius 4.

Mornar: Grant, Mićović 6, Mijović, Drenovac 12, Pavić 3, Vujošević 2, Pavićević, Voler 5, Sane 8, Vranješ 13, Rebić 6, Luković 12.