RAPSODIJA U „PLAVO-BIJELOM“ U LISABONU!

Mornar je proigrao kada je bilo najpotrebnije i na sjajan način otvorio takmičarsku sezonu koja je kod navijača „Ponosa Bara“ još ljetos dobila epitet adrenalinske.

U prvom meču poslednje runde kvalifikacija za FIBA ligu šampiona, Mornar je deklasirao Benfiku u Lisabonu i zakazao veliku feštu u nedjelju od 19 sati kada je u Topolici revanš.

Mornar je dobro ušao u utakmicu, poveo 6:10 ali je nakon toga gledana serija domaćih i preokret 17:11. Sa 6 poena razlike je i završena prva četvrtina a u 12. minutu Benfika je stigla do 7 poena viška. Od tog trenuka krenuo je nalet Mornara koji se serijom 8-0 vratio u vođstvo a potom stigao i do svog prvog dvoicfrenog vođstva (33:43). U 25. minutu razlika je uvećana na 15 poena (43:58) da bi nakon kratke prijetnje domaćina (52:58), otpočela najbolja igra „Ponosa Bara“ koja je u završnom minutu donijela i rekordnih 30 poena razlike (66:96)!

Pavićevićevi izabranici su od početka pokazali da im odbrana neće biti slaba karika u ovom duelu, ali su nišan namjestili tek od druge četvrtine. Prvo Markota koji je u prvom poluvreenu šutirao trojke 4/5, a u drugom poluvremenu krenulo je i Pulena i Volera.

Završni udar išao je preko Bjelice i Pulena, ali statistički detalj koji najbolje otkriva u čemu je tajna Mornarog buđenja, uz sjajnu odbranu za koji je zaslužna kompletna ekipa, svakako je u 9 asistencija Dereka Nidama.

Benfika – Mornar  68:96 (24:18, 10:25, 24:22, 10:31)

DVORANA: Pavilhao Fidelidade GLEDALACA: Oko 2,000 ŠUT ZA TRI: Benfika 4/19, MORNAR 18/38, SKOKOVI: Benfika 28+7, MORNAR 27+2, ASISTENCIJE: Benfika 20, MORNAR 24

BENFIKA: Dauns 12, Koleman 6, Silva, Delgado, Lima, Gomes 5, MekGi 12, Baroso 5, Halman 2, Mari 9, Lisboa, Holis 15.

MORNAR: Pulen 29 (6/13 za tri, 4as, 2sk), Nidam 7 (9as, 7sk), Jelenić, Se. Šehović 7 (3sk, 2as), Mugoša, Ros 2, Vujošević, Pavićević, Voler 14 (4/6 za tri), Markota 17 (5/7 za tri, 3sk), Bjelica 18 (4sk, 2as), Luković (4sk).